The Immigrant

The Immigrant byl založen v roce 2010 irským imigrantem Patrickem (nomen omen) podle vzoru typického ostrovního pubu. To znamená pivo Guinness, irská snídaně podávaná po celý den, dřevěné obložení stěn a večery s kvízy. Nejsem si jistý, zda je původní majitel s podnikem ještě nějak svázán, mám dojem že ne, ale nádech ostrovní atmosféry spolu s pivem Guinness zde stále najdete. A krom toho ještě něco navíc – jedny z nejlepších burgerů ve městě.

The Immigrant - Guinness

Exteriér & Interiér

Podnik se nachází v kopci ulice Veveří a v zimních měsících, kdy není před ulicí zahrádka, byste jej mohli snadnou minout. Po vstupu na vás čeká nevelký prostor, kterému vévodí dřevo jako použitý materiál. Dřevěná je podlaha, židle i stoly. Vše je sice poměrně ošuntělé a stoly jsou každý jiný, ale působí to svým způsobem útulně. Po pravé straně se nachází čtyři boxy každý pro čtveřici hostů. Schody na konci místnosti vedou do druhého patra, které je kuřácké (dole se nekouří), a v němž najdete další bar a místa k sezení.

Nabídka pití a jídla

The Immigrant je hospoda, proto se sluší začít nabídkou nápojů. Na toči najdete jako stálici vždy dobře ošetřený Guinness. Za ležáky zde jsou Otakar z Poličky, místní Hauskrecht a někdy Bernard. Pivní příznivce jistě potěší IPA od Matušky jako zástupce pale aleNabídka pokračuje svijanským Weizenbier a jedním druhem cideru. Sem tam se objeví mezi pivy i některý speciál z minipivovarů. Musím říct, že jsem z šíře nabídky velmi mile překvapen a snaha pokrýt více druhů piv je následováníhodný krok. Mimo piva najdete jak v lístku, tak v policích za barem, řadu whisky, několik rumů a jinak tradiční skladbu tvrdého alkoholu.

Polička a Matuška

Nabídka jídel začíná malými jídly k pivu jako jsou hranolky, hranolky zapečené s chilli a sýrem nebo tortilla chips se salsou. Pokračuje sekcemi salátů a burgerů. Salát jsem neměl, zastavím se ale u burgerů, které jsou nadstandardní. Měl jsem během svých návštěv několik burgerů a vždy přede mnou přistál skvěle složený krasavec. Bulka je máslová brioška, měkká a s pěkně zlatavou barvu, kterou si sami dělají. Slanina je britskéto typu, prorostlá a křupavá. Maso je správně propečené a nabízené kombinace funkční – například takový Ceasar burger s dresingem ze salátu Caesar je příkladem ne příliš časté ale velmi zdařilé skladby. Doporučení si ale zaslouží všechny burgery z lístku. Je paradoxní, že v The Immigrant najdete lepší burgery než v podniku o ulici vedle, který se na burgery specializuje a dal si slovo burger i do názvu.

Burgery v The Immigrant

The Immigrant mezinárodní

The Immigrant je oblíbené místo setkávání pro zahraniční expaty žijící v Brně, angličtina je zde tedy po večerech slyšet stejně jako čeština. Obsluha zvládá obojí. V pondělky a čtvrtky se zde pořádají pub kvízy, v důležité sportovní události se promítají na velké obrazovky zápasy, včetně těch, které jinde v českých hospodách nenajdete, jako je rugby.

Atmosféra v The Immigrant

The Immigrant je zavedený pub se stálou klientelou, kvalitní Guinnesem a burgery, které patří k brněnské špičce a nebojím se je všem doporučit.


  • Adresa: Veveří 57,  Brno 602 00 (mapa)
  • Otevřeno: Po – Čt: 11:00 – 23:00, Pá – Sobota: 12:00 – 02:00, Ne: 12:00 – 23:00 
  • Průměrná cena za burger, hranolky a Guinness: 260 Kč
  • Oficiální web: http://www.theimmigrant.cz/
  • Facebook restaurace
  • Poslední návštěva: 10.6.2016
Sdílejte článek:

Autor

Ondřej Pohorský

Autor poho.cz, tvůrce webů, obyvatel Brna, otec jednovaječných dvojčat, veslař a majitel Bromíka.

One thought on “The Immigrant”

  1. Dobrý den
    Prosím vás o kontakt na vaši osobu.Jedná se o sprostě chování vaší zaměstnankyně.Rád bych to řešil s vámi jako majitelem. Hezký den. Martin Doleček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *