Filmy roku 2016, které chci vidět (leden – červen)

Filmy roku 2016Ještě čtyři týdny budeme žít ve světě, v němž Leo DiCaprio nemá Oscara…

Je více než pravděpodobné, že první věta už pak platit nebude a Leonardo se přes zmrzlou planinu Aljašky, skoro-roztrhán medvědicí, doplazí polomrtvý konečně pro zaslouženou zlatou sošku a to, že dostal Oscara právě za film Revenant: Zmrtvýchvstání bude v zásadě jedno, protože si ho zaslouží už pár let.

Revenant měl v Americe premiéru ještě minulý rok (ostatně proto je v nominacích), u nás však jde do kin až v lednu. Podíval jsem se mimo něj na seznam všech dalších premiér, kvůli kterým se rozsvítí žárovky projektorů v první polovině roku a sepsal ty, které bych rád viděl:

Leden

Osm Hrozných [The Hateful Eight] – 7.1.

Osm Hrozných Quentin Tarantino. Jeden z režisérů, u nichž je mi jedno, co natočí a půjdu na to. Tak se stalo i u Osm Hrozných a film už jsem viděl.


 • Western / Drama / Thriller / Komedie / Mysteriózní
 • Režie: Quentin Tarantino
 • Hrají: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demian Bichir, Tim Roth, Michael Madsen, Bruce Dern

Sázka na nejistotu [The Big Short] – 7.1.

Sázka na nejistotu Mám rád burzu a filmy z prostředí burzy ještě více. Snímek o zákulisních operacích před prasknutím hypoteční bubliny a opční obchodech sázejících na pokles trhu možná na první pohled pro mnoho lidí nezní jako ta pravá zábava. Pro mne ano. Navíc výborné herecké složení.


 • Drama
 • Režie: Adam McKay
 • Hrají: Ryan Gosling, Christian Bale, Steve Carell, Marisa Tomei, Brad Pitt, Finn Wittrock, Max Greenfield, Melissa Leo, Rafe Spall, Hamish Linklater

Revenant Zmrtvýchvstání [The Revenant] – 14.1.

Revenant Zmmrtvýchvstání Povinnost. Chci vidět, jak v příběhu pomsty, vítězství nad přírodou a zimou doleze Leo pro zadostiučinění a Oscara. A jak se popere s medvědicí.

Poté co jsem četl, v jakých podmínkách probíhalo natáčení, budu rád, že jsem v teple kina Art (se studeným pivem).


 • Drama / Dobrodružný
 • Režie: Alejandro González Iñárritu
 • Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter, Forrest Goodluck, Paul Anderson, Kristoffer Joner, Joshua Burge, Duane Howard

Mimoto měl v lednu obnovenou premiéru western nejwesternovatější, a to Sedm Statečných. Pro fanynky Game of Thrones se zase v hlavní roli trhilleru Druhá šance objeví Jamie Lannister Nikolaj Coster-Waldau.

Únor

V únoru mne toho moc nezaujalo. Máte-li rádi komiksy, bude Deadpool od Tima Millera, máte-li rádi Zoolandera jedničku, bude dvojka a máte-li rádi sebetrýznění, budou Decibely lásky s písničkami od Michala Davida.

Březen

Ave, Caesar! [Hail, Caesar!] – 3.3.

Ave, Caesar! Bratři Coenové netočí úplně standardní filmy, přesto si nemapatuji nic, co by se mi od nich nelíbilo (autoři Tahle země není pro starý, Serious man, Po přečtení spalte). Ave, Caesar! bude film o zákulisí produkování hollywodského velkofilmu, v němž hraje George Clooney Caesara. Jo, a bude to muzikál. Mno, uvidíme, snad si to u mě nepokazí.


 • Komedie / Drama / Muzikál
 • Režie: Ethan Coen, Joel Coen
 • Hrají: Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Jonah Hill, Scarlett Johansson, Frances McDormand, Tilda Swinton, Channing Tatum, Christopher Lambert

Grimsby [The Brothers Grimsby] – 10.3.

Grimsby Britská komedie se Sachou Baronem Cohenem (Borat), která už plakátem ukazuje, že půjde o parodii na film Kingsman z minulého roku.

Myslím si, že tohle bude buď super nebo se to tragicky nepovede. Doufám v první, ale raději opatrně. Raději opatrně.


 • Komedie
 • Režie: Louis Leterrier
 • Hrají: Sacha Baron Cohen, Mark Strong, Rebel Wilson, Isla Fisher, Penélope Cruz, Ian McShane, Scott Adkins

Milovníci komiksů můžou tento měsíc mimoto pokračovat bizarním soubojem dvou superhrdinů ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, v němž roli Batmana hraje Ben Affleck. Zvláštní.

Duben

Orel Eddie [Eddie the Eagle] – 14.4.

orel-eddie Jediný film, který mě zaujal při čtení anotací dubnových premiér. Britský sportovní film o britském skokanovi na lyžích, který se zúčastnil olympijských her a skončil na nich poslední…

V hlavní roli Taron Egerton (z již zmíněných Kingsman), Hugh Jackman a Christopher Walken. Mám pocit, že tohle bude trefa do černého.


 • Drama / Sportovní
 • Režie: Dexter Fletcher
 • Hrají: Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken, Jo Hartley

Květen

V květnu si dám zase pauzu. Nezajímají mě ani Angry Birds ve filmu, ani X-meni a ani Captain America (není těch adaptací komiksů už nějak moc?)

Červen

Den nezávislosti: Nový útok [Independence Day – Resurgence] – 23.6.

Den Nezávislosti 2 Nechápu, že dvojka Dne nezávislosti není na světě už pár let. Jeden z filmů, na nichž jsem vyrůstal a jeden z filmů, u něhož jsme už tehdy v mých deseti letech pochopil, že je to všechno myšleno vlastně trochu jako komedie.

Bohužel tentokrát bez Willa Smithe, ale naštěstí s Jeffem Goldblumem a Rolandem Emmerichem na režiserské stoličce.


 • Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
 • Režie: Roland Emmerich
 • Hrají: Jeff Goldblum, Bill Pullman, Liam Hemsworth, Charlotte Gainsbourg, Joey King, Maika Monroe, Angelababy, William Fichtner

Premiéry dalších měsíců jsou už příliš daleko, proto je sepíšu raději až za dalšího půl roku. Do té doby hezké chvilky v přítmí sálu všem!

Sdílejte článek:

Autor

Ondřej Pohorský

Autor poho.cz, tvůrce webů, obyvatel Brna, otec jednovaječných dvojčat, veslař a majitel Bromíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *