Filmy roku 2016, které chci vidět (červenec – prosinec)

Stejně jako na začátku roku, tak i teď jsem prošel všechny filmové premiéry, které nás čekají v následujících šesti měsících a sepsal druhé filmy roku 2016, na něž zajdu do kina.

Z těch sedmi vybraných minule jsem se hodně sekl jen u Grimbsy, což byla naprostá hrůza a u Dne nezávislosti, který také nedopadl tak jak jsem doufal. Snad to bude v následující sedmičce trefa vedle trefy.

Červenec

Jason Bourne - Filmy roku 2016Jason Bourne – 28.7.

Po totálním zklamání s posledním Bondem (Daniel Craig rozhodně neodchází „at his best“) doufám, že se mi téhož nedostane od Jasona Bourna. Paul Greengrass mě zatím vždy potěšil, takže naděje zůstávají. A ta laťka nastavená Bondem je mimochodem fakt hodně nízko. Pořád je mi to líto…


 • Akční / Thriller
 • Režie: Paul Greengrass
 • Hrají: Matt Damon, Julia Stiles, Alicia Vikander, Tommy Lee Jones, Vincent Cassel, Riz Ahmed,Ato Essandoh, Scott Shepherd, Amy De Bhrún

Srpen

Božská FlorenceBožská Florence – 25.8.

Meryl Streep Hugh Grant v komedii točené britským režisérem – doufám v takový ten typ milého konverzačního filmu, po němž odcházíte z kina s úsměvem, který dlouho vydrží.

Stephen Frears natočil Philomenu a před pár lety Královnu s Hellen Mirren, která se mi, musím říct, i přes pomalé tempo, hodně líbila. Snad se mi bude líbit i Božská Florence.


 • Životopisný / Komedie / Drama
 • Režie: Stephen Frears
 • Hrají: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Nina Arianda, Rebecca Ferguson, John Kavanagh, Josh O’Connor, Paul Bergquist, Mark Arnold

Mimoto bude mít priméru bizarní animovaný film pro dospělé Buchty a klobásy (25.8.), který slibuje přisprostlou komedii ze světa potravin, které zjistí, jaký je jejich osud. Možná to bude stát za to.

Září

sully-zazrak-na-reke-hudsonSully: Zázrak na řece Hudson – 8.9.

Clint Eastwood. Tomu chlapovi je teď 86 a točí filmy jako netočí ti, kterým je o padesát méně. Před pár týdny jsme si zase pouštěli Gran Torino a znovu jsem si potvrdil, jaký to je diamant.

K tomu připočtěme v jeho novém filmu Toma Hankse, letadla, pravdivý příběh nouzového přistání na vodu a já myslím, že kdybych z celého půl roku měl jít na jediný film, tak to bude tento.


 • Drama / Životopisný
 • Režie: Clint Eastwood
 • Hrají: Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney, Anna Gunn, Autumn Reeser, Holt McCallany, Jerry Ferrara, Max Adler, Sam Huntington

The Beatles - Eight Days a Week The Touring YearsThe Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years – 15.9.

Ron Howard je v dokumentování skutečných příběhů jako ryba ve vodě – vzpomeňme na Apollo 13 nebo příběh z prostředí formulí Rivalové.

Tentokrát si bere na paškál kapelu slavnější než Ježíš“ a sestříhal dobové materiály do formy filmového dokumentu. Povinnost pro nás, kteří máme Brouky rádi.


 • Dokumentární
 • Režie: Ron Howard
 • Hrají: –

sedm-statecnychSedm Statečných – 22.9.

Tady si nejsem moc jistý. Mám rád originál a byl bych nerad, kdyby ho někdo pošpinil. Na druhou stranu mám rád i Denzela Washingtona v hlavní roli a říkám si, že snad byl při čtení scénáře soudný. No, půjdu na to s opatrnými očekáváními, ale vidět to chci.

PS: Ten plakát je snad vtip, aneb zdravíme Quentina Tarantina a jeho Osm hrozných


 • Akční / Western
 • Režie: Antoine Fuqua
 • Hrají: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D’Onofrio, Byeong-heon Lee, Luke Grimes, Wagner Moura, Haley Bennett, Matt Bomer, Peter Sarsgaard, Billy Slaughter, Ritchie Montgomery, Sean Boyd

deepwater-horizonDeepwater Horizon: Moře v plamenech – 29.9.

Nadupané září uzavírá další katastrofický příběh, tentokrát z ropné těžební plošiny. Na plakátu k filmu vidíte, že na této konrétní nešlo vše, jak to na ropných těžebních plošinách chodívá.

Líbí se mi herecké složení a líbil se mi trailer, tak proto.


 • Akční / Drama / Thriller
 • Režie: Peter Berg
 • Hrají: Mark Wahlberg, Dylan O’Brien, Kate Hudson, Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez, Joe Chrest, Chris Ashworth

Říjen

V říjnu možná dle trailerů zajdu na kriminální thriller Dívka ve vlaku (6.10.) o dívce, která uvidí při cestě z vlaku něco, co ji donutí vložit se do hledání po nezvěstné ženě, kolem jejíhož domu každý den jezdí.

Listopad

V listopadu také nic, na co bych se speciálně těšil. Možná se podívám na Hacksaw Ridge (3.11.) od Mela Gibsona z vojenského prostředí. Také budou Fantastická zvířata a kde je najít (17.11.), čili film vytěžující bokem stojící knihu ze série o Harry Potterovi. Tam se ale bojím, že to bez napojení na hlavní dějovou linku nedopadne příliš dobře.

Prosinec

AlliedAllied – 1.12.

A pak přijde prosinec. A s ním romantické drama z válečného prostředí s Bradem a Marion Cotillard hrající agenty a dvojité agenty z opačných stran barikády. Točí ho Robert Zemeckis (Forrest Gump, Návraty do budoucnosti), tudíž tomu dám šanci.


 • Drama / Romantický / Thriller
 • Režie: Robert Zemeckis
 • Hrají: Brad Pitt, Marion Cotillard, Jared Harris, Lizzy Caplan, Matthew Goode, Charlotte Hope,Raffey Cassidy, Lasco Atkins, Marion Bailey

Na závěr ještě jedno malé přání. V prosinci bude mít premiéru i film Santa je pořád úchyl (1.12.), což je pokračování Santa je úchyl (mnohem víc se mi líbí originální název Bad Santa)Billy Bobem-Thortonem coby věčně opilým Santa Clausem, což byla naprosto a totálně nepřístupná (!!!) komedie, která se mi hodně líbila. Mám velké obavy, že to téma vytěžila jednička do mrtě a dvojka bude horší odvar téhož. Kdyby to ale nějakým vánočním zázrakem dopadlo dobře, tak na to půjdu rozhodně.

Sdílejte článek:

Autor

Ondřej Pohorský

Autor poho.cz, tvůrce webů, obyvatel Brna, otec jednovaječných dvojčat, veslař a majitel Bromíka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *