DVD v novinách

Snadné zjištění DVD příloh časopisů

Znáte filmová DVD, která se dají koupit v novinách a časopisech? Vycházejí pravidelně ve známých denících a jejich hlavní pozitivum je především cena. Zatímco běžné DVD s kvalitním filmem nejde zpravidla pod 200 Kč, tak DVD přílohy u časopisů stojí díky velkému nákladu distributora většinou okolo 40 korun, což už si může dovolit opravdu každý.

Tento fenomén se u nás v ČR objevil zhruba před rokem a od té doby zaplavila vyšlá DVD trafiky, ale i pokladny v hypermarketech. Lidé nejrůznějšího věku začali v papíru zabalené disky pravidelně kupovat a z dnešního pohledu si myslím, že i pro deníky to je nakonec skvěly byznys. Zkrátka, všichni jsou spokojeni. Jediný problém je v tom, že dříve neexistovalo transparentní místo, kde by se dalo jedním kliknutím zjistit, které filmy následující den vyjdou a které kdy a kde vyšly. Po nějakém čase se sice objevil jeden web s kalendářem, kde jsou tituly uvedeny, ale to už jsem pracoval na svém vlastním projektu, a protože si myslím, že mé řešení vypadá přehledněji, rozhodl jsem se jej dokončit a dnes je den, kdy jej veřejně spouštím.

Projekt má název DVD v novinách a časopisech a koupil jsem pro něj adresu www.dvdvnovinach.cz, která je přátelská k vyhledávačům. Nemá cenu popisovat obsah složitými větami, účel je totiž jediný a na první pohled zřejmý. Na titulní stránce najdete seznam DVD, která ten den vyšla s uvedením deníku a ceny. Dále následuje seznam nejbližších dní a plánovaných titulů. Kromě aktuálních DVD můžete procházet i starší měsíce, nebo tituly podle deníků, do kterých patří. Jednoduché a přehledné. Na slušnou grafiku bohužel nebyl čas, spíše jsem chtěl projekt co nejrychleji spustit, takže omluvte rychlou nití sešitý design (upravený z šablony od Breezy) . Za spuštění musím také poděkovat člověku, bez něhož by to vše nebylo a to je programátor a pomocník za oponou, Josef Průša, který mé velké myšlenky během minima času přetvořil do funkčního webu. Díky.

Přehled vycházejících DVD Ukázka přehledu vydaných DVD

Pokud sami kupujete DVD přílohy novin a časopisů, věřím, že vám web DVDvNovinach.cz pomůže. V jiném případě na něj můžete upozornit někoho, kdo tak se zálibou činí. O případných vylepšeních a změnách vás budu určitě informovat.

UPDATE: Nově jsme přidali ke většině DVD odkaz na ČSFD pro bližší informace

Pokud se divíte, že nepíšu o předešlém projektu, který měl stejné zaměření, tak vězte, že jsem jej přestal spravovat a vše přesunul na novou, výše zmíněnou doménu, tj. DVD v novinách.cz.

Sdílejte článek:

Autor

Ondřej Pohorský

Autor poho.cz, tvůrce webů, obyvatel Brna, otec jednovaječných dvojčat, veslař a majitel Bromíka.

9 thoughts on “Snadné zjištění DVD příloh časopisů”

  1. Gratuluji ke skvělému nápadu. Sice se moc na TV nekoukám, nicméně občas do té trafiky zajdu, protože některým filmům typu Shawshank Redemption, apod, jež byly dříve jako příloha k dispozici, nelze odolat….Hodně zdaru….

  2. To uz vidim tento mesic podruhe stejny napad. Skoda ze si nepamatuju link na ten prvni :-(.

  3. Moooc dobrej nápad, Ondro 😉 Však jsem Ti to říkal už v BarBaru … Dnes jsem poprvé využil obsahu těch stránek a zakoupil film „Artuš,Merlin a Prchlíci“, ve kterém jako malá holka hraje jedna nyní už dospělá slečna, se kterou si dopisuju. Tak až ji potkám, tak se mi bývajá dětská celebrita aspoń má na co podepsat …

  4. [8] Marek: Dobrý den, o přidání RSS také uvažujeme. Pokud k tomu dojde, dám sem zmínku. Co nás ale zajímá je, zda při používání RSS máte stále důvod navštěvovat přímo stránky Google kalendáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *