Poho.cz – nový motor se starou karosérií

Jak jste si možná všimli, posledních pár měsíců byl web poho.cz nefunkční. Místo článků visela při příchodu na stránku hláška o tom, jak dám vše do pořádku, v co nejkratším čase. „Na Vánoce“ … „Na Silvestra“ … „Po zkouškovém“ … „Někdy“ 🙂 Typicky.

Problém jako takový vzniknul čistě na technické straně. Nebudu vás obtěžovat podrobnostmi, co se přesně stalo, pro tu většinu z vás, kteří nejsou zběhlí v SQL databázích by to stejně moc neřeklo a ti druzí by se mi smáli.

Každopádně tento problém, díky němuž jsem musel poho.cz dočasně zavřít, neboť by místo rozumných českých vět ukazovalo pouze změť nečitelných znaků, dal do pohybu věc, kterou jsem chtěl už nějaký čas udělat, ale nikdy nebyl přímo akutní důvod a chuť se do toho pustit. Až tentokrát. Poho.cz fungovalo v minulém stavu nějaký ten pátek, počítám-li správně tak tomu budou tři roky. V té době jsem ho sešil bez dnešních znalostí skoro na koleni, poslepoval různá řešení, aby to vypadalo tak, jak jsme chtěl. To že to funknčě nebylo nejjednodušší na ovládání a nesplňovalo to některé věci, které mi dnes přijdou při tvorbě webu samozřejmé, jsem neřešil. Tehdy jsem o nich neměl ani ponětí.

Jenže čas běží, znalosti se zvětšují, rozhodl jsem se tedy, že svou osobní stránku předělám od základu. Ne, že před technickou kontrolou jen vyleštím trochu písty a doleju olej, ale že dám do té karosérie zbrusu nový motor. Nenechte se tedy zmást tím, že vše vypadá podobně nebo stejně jako předtím. To je jen karosérie, to hlavní, co se změnilo je pod kapotou. A zatím to šlape dobře.

Hlavní posun spočívá v tom, že je poho.cz včetně webzinu mnohem lépe optimalizováno pro vyhledávače, přidávání nových článků a fotografií je pro mne snazší, zlepšilo se kategorizování obsahu. Všechno jsou to skoro samozřejmosti, ale mám radost, že to konečně je. Předtím to bohužel nebylo.

Z hlediska vás, návštěvníků se mění jen dvě věci. Ta druhá není až tak podstatná, ta první naopak zaslouží pozornost pro odebíratele RSS kanálů.

  • Odebíráte-li RSS kanál článku nebo komentářů z webbzinu, změňte si jej na adresu http://feeds.feedburner.com/pohocz (pro komentáře na http://feeds.feedburner.com/pohocz-comments). Předchozí kanály přestanou fungovat, pokud se tomu již nestalo. Bez této změny se o nových článcích přes vaše RSS čtečky bohužel nedozvíte.
  • Nově můžete v diskuzích používat tzv. Gravatary, to jsou vaše ikonky u komentářů. Jejich zprovoznění je snadné. Na adrese gravatar.com vyplníte e-mail, zaregistrujete se a nahrajete si obrázek, který chce, aby se u vašeho jména zobrazoval. Gravatar je tak spojený s e-mailem a automaticky se načte, když vyplníte e-mail ve formuláři pro přidání nového komentáře.

To je asi vše, co jsem chtěl k novému spuštění napsat. V současné době je na webzinu 60 článků, z většiny o gastronomii a cestování. Tímto směrem bych chtěl budoucí zaměření webzinu vést především. Ostatně, tato dvě témata baví snad všechny z nás.

Sdílejte článek:

Autor

Ondřej Pohorský

Autor poho.cz, tvůrce webů, obyvatel Brna, otec jednovaječných dvojčat, veslař a majitel Bromíka.

3 thoughts on “Poho.cz – nový motor se starou karosérií”

  1. Super, věděl jsem, že něco skrýváš pod kapotou. 🙂 A jak jsem psal už u předchozího článku, moc se těším na nové články, správně tušíš, že cestování (a v poslední době gastronomie) je mi velmi blízká…. Ať se daří….

Komentáře nejsou povoleny.