5 novoročních předsevzetí

calendar-2016Co si pamatuji, nikdy jsem si nedával žádná novoroční předsevzetí. Sice jsem už dříve zkoušel například zhubnout, ale nebylo to nikdy spojeno se začátkem kalendářního roku (což je velmi pravděpodobně i důvod, proč se to tehdy nepodařilo). Je tedy na čase to změnit a nějaké novoroční předsevzetí si dát.

A proč si dávat jen jedno předsevzetí, když si jich můžu dát rovnou pět. Sepíšu jejich seznam sem na blog, abych se k nim mohl vrátit. Také si od zveřejnění slibuji větší motivaci je dodržet. Krom toho, jedno z nich se blogu týká.

Předsevzetí 1: Zhubnout 10 kg

Něco mi říká, že v tomto nebudu jediný, koho to na Nový rok napadlo. Také mi něco říká, že to bude nejtěžší ze seznamu předsevzetí. V současné době mám 115 kg. Rád bych měl na konci roku o 10 kilo méně, tedy 105 kg. Když jsem se snažil hubnout dříve, měl jsem odvážnější cíle, proto tento vypadá už od začátku více realisticky. Mimoto mám tentokrát neprůstřelný plán, který není bláhově založen na počtu naběhaných kilometrů, uplavaných bazénů apod., ale na něčem mnohem lepším – na excelovské tabulce, kterou jsem si na hubnutí vyrobil. Více detailů napíšu v některém z dalších článků.

predsevzeti-zhubnuti

Předsevzetí 2: Usínat o půlnoci a vstávat v 7:00

Ruku v ruce s hubnutím bych rád změnil můj denní rytmus. Co máme dvojčata, zvykl jsem si pracovat do dvou do noci, usínat o půl třetí a spát šest a půl hodiny. V noci je sice krásný klid na práci, ale vzhledem k tomu, že jsem odjakživa skřivan, není usínání po půlnoci něco, s čím bych byl spokojen. Splnění tohoto předsevzetí by mělo být poměrně snadné.

predsevzeti-spani

Předsevzetí 3: Chodit 4× týdně na delší procházky

Ani tady by neměl být problém. S dvojčaty jezdíme s Hankou na dlouhé procházky s kočárkem o víkendu, rád bych k tomu přidal dvě procházky ve všední dny. Už cítím jak hubnu!

predsevzeti-prochazky

Předsevzetí 4: Psát 1 článek týdně na blog

Tohle bude výzva. V roce 2015 jsem tady vydal přesně jeden článek a v roce 2014 dokonce vůbec žádný. Tedy jeden článek za dva roky. To je 100× menší tempo, než které bych rád držel letos. Mno…

Předsevzetí 5: Zlepšit se v kreslení

Už tři roky mám grafický tablet a vůbec jej nepoužívám. To bych rád změnil. Rád bych uměl hezky kreslit. Picasso se chtěl přiblížit naivitě dětské kresby. Já tam jsem, takže se vydám opačnou cestou než Pablo. Vím, že bych se ke kreslení nedonutil jen tak, nicméně napadlo mě, že pokud budu psát blog, mohl bych přidávat kresby do článků. Jako do tohoto.

Jak vidíte, všechna z uvedených předsevzetí jsou snadno měřitelná, takže za rok nebude problém napsat zhodnocení. Tedy, nebude to problém pokud ovšem nebudu vážit 130 kg a toto nebude jediný článek roku 2016.

Sdílejte článek:

Autor

Ondřej Pohorský

Autor poho.cz, tvůrce webů, obyvatel Brna, otec jednovaječných dvojčat, veslař a majitel Bromíka.

One thought on “5 novoročních předsevzetí”

  1. Přeji, ať se předevsezetí daří plnit a bude tu také co nového číst 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *