Čivava

900 gramů živé váhy

Rodiče koupili sobě a sestře štěně jednoho malého psího plemene. Vlastně, toho nejmenšího. Řeč je o čivavě, konkrétně čivavě dlouhosrsté, která se k nám včera přistěhovala, dostala vlastní misku s vodou, další s granulemi, vystlané místo na spaní a několik psích hraček. Zatím si zvyká na okolí, běhá, skáče, píská, koulí obrovskýma očima a tak vůbec se chová, jak to asi štěňata mají ve zvyku. První noc u nás ani příliš netesknila, to až až brzo ráno, kdy se vzbudila na – pro ni zatím – cizím místě.

Teď má 8 týdnů a váží 900 gramů, v dospělosti to bude dvojnásobek, ale přesto se prakticky vejde do dlaně. Moc toho nesní a ze začátku je potřeba si dávat pozor, kam šlapete… může být kdekoliv. A jestli vám podle fotografií připomíná zbarvením známého Komisaře Rexe, tak máte pravdu. Čivavy jsou ostatně tvrdí psi. Ti nejtvrdší.

Čivava Jackie 2

Čivava Jackie 3

Čivava Jackie 4

Sdílejte článek:

Autor

Ondřej Pohorský

Autor poho.cz, tvůrce webů, obyvatel Brna, otec jednovaječných dvojčat, veslař a majitel Bromíka.

9 thoughts on “900 gramů živé váhy”

  1. Dozvuk reklamní kampaně na Vodafone…? 🙂

    Ale vážně, osobně moc čivavy nemusím, to už se mi líbí více „Yorkšírové“, ale tahle vypada pěkně.

  2. Krásnýýý 🙂 Jsem měl před pár dny to potěšení držet ono stvoření osobně 🙂 Nádherný štěňátko…

  3. ahoj jsem zacinajici fotografka a rada bych se venovala fotografovani blize moznai profi a rozhoduji se jaky přistroj by byl nejlepši! Přesvedcive komentare k fooaparatu me přesvedcuji cim dal vice ale stale vaham!!!! Nemas neco v super makru nejaké foto??diky Luci kleo.luci@seznam.cz

  4. krásňoučký štěňátko;-)ale to jsou všechny.

  5. ahoj, je krásňoučká !!! Vyfoť ji později, jsem zvědavá jak se jí vybarví srst..máš pravdu čivavy jsou tvrdé žádní „gaučáci“ – máme dvě a prošly se mnou spoustu km v Beskydech :)) Je s nima sranda ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *